ister misin? - En İyi Fırsatlar istermisin.com da Seni Bekliyor.
  Yeni Üyelik  |  Üye Girişi  |  Mağaza Girişi  |  Siparişlerim  |  Şifremi Unuttum
 
 
  Sepetim ( 0 )  
 
Anasayfa   »   Yardım
 
Kategoriler
 
 
     Ödeme               Facebook ta Beğen  Twitter da Beğen  Google Plus ta Beğen

1) istermisin.com’da 3D Secure ile adım adım alışveriş

- Güvenliğin için, işlemini Şifreyle Onayla (3D Secure) ile gerçekleştirmeni öneririz.

- Kredi kartının 3D’ye tanımlı hale gelmesi için, bankada kayıtlı GSM bilgilerinin güncellenmiş olması gereklidir.

- 3D Secure ile gerçekleştireceğin işlemlerde açılan ekran, bankanın ekranıdır. Şifre bilgilerini banka ekranına girmenin amacı, şifre güvenliğini sağlamaktır.

- Kredi kartının 3D tanımını önceden yapmadıysan ilk işleminde banka ekranlarında kaydın gerçekleşir ve kartın 3D işleme hazır hale gelir. Bu durumda yapacağın işlem yine 3D özelliğine sahip olacaktır.

- 3D Secure ile onaylamada ya da banka tanımlama ekranında sorun yaşıyorsan, "Onayla" butonuna tıklayarak işlemini gerçekleştirebilirsin.

- Kartın 3D tanımlıysa çoğunlukla internet üzerinden yaptığın alışveriş sonrasında ödeme işlemi detayın bankada kayıtlı olan GSM numarana SMS’le gönderilir. Böylece, kredi kartının yetkisiz kişilerce kullanılması durumunda hemen bilgi sahibi olur ve olası bir mağduriyeti önlersin.

2) 3D Secure ile istermisin.com’da alışveriş nasıl yapılır?

istermisin.com’dan yapacağın alışverişlerde, kredi kartının bağlı olduğu banka bu sistemi destekliyorsa 3D Secure’la ödemeni gerçekleştirebilirsin.

3) 3D Secure neden güvenlidir?

3D Secure sistemiyle yapılan alışverişin geçerli sayılabilmesi için; kart sahibinin, yapılan işlemi, banka tarafından kendine verilen özel bir ödeme şifresiyle onaylaması gerekir. Şifren sadece sende olduğundan internet ortamında güvenli alışveriş yapabilirsin.

4) 3D Secure nedir?

3D Secure, online alışverişlerin güvenliğini sağlamak amacıyla kart kuruluşları tarafından geliştirilmiş bir kimlik doğrulama sistemidir. İnternetten yapılan alışverişlerde, şifreyle kredi kartı onaylama işlemi olarak da bilinir. Visa kredi kartı için kullanılan uygulamaya “Verified by Visa”, MasterCard için olanına ise “SecureCode” adı verilir.

5) American Express kredi kartları ile ödeme yapabilir miyim?

American Express kredi kartları ile istermisin.com’da ödeme yapılmaktadır.

6) Banka kartı ile ödeme yapabilir miyim?

istermisin.com’da 3D Secure seçeneğini kullanarak banka kartın ya da sanal kartın ile güvenli bir şekilde ödeme yapabilirsin.

7) Birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapabilir miyim?

Ürün satın alması sırasında, birden fazla ödeme seçeneğini birleştirerek ödeme yapamazsın. (A Kredi Kartı + B Kredi Kartı = Ödeme Yapılamaz)

8) CVV / CVC2 numaram silinmiş. Nereden bulabilirim?

CVV / CVC2 numaranı ilgili bankandan öğrenebilirsin.

9) CVV2 veya CVC2 nedir?

Kredi kartının arka yüzündeki numaranın son 3 rakamı CVV2, CVC2 ya da CID adı verilen bir güvenlik kodudur. Örneğin kartının arkasında 0000 1111 2222 3333 444 yazıyorsa, CVV2 numarası (Güvenlik Numarası) 444 tür.

CVV2 veya CVC2 denen güvenlik kodu, kredi kartı sahteciliğinin önüne geçmek için kullanılan yöntem olarak oluşturulmuştur. Genellikle telefon, faks ve internet üzerinden yapılan alışverişlerde kartınızın fiziksel olarak var olup olmadığının kontrolü amacıyla kullanılır.

1 Ocak 1997 den itibaren tüm MasterCard’larda, 1 Ocak 2001 den itibaren de tüm Visa’larda güvenlik kodu bulunması zorunlu hale gelmiştir.

Güvenlik numarası banka tarafından kartın basımı sırasında, kredi kartı numarasının ve son kullanma tarihinin sadece bankanın bildiği bir yöntem şifrelenmesi ile oluşturulur. Bir alışveriş sırasında bu numaranın verilmesi ile o müşterinin bu karta fiziksel olarak sahip olduğu kabul edilir. Şu tarihe kadar bu güvenlik kodunu kırabilen olmamıştır.

CVV2 veya CVC2 kredi kartınızın arka yüzünde genellikle imza bandının üzerinde yer alır. Kredi kartı numarası gibi kabartma şeklinde değildir, genellikle baskı olarak yazılır.

Kartınızın arka yüzündeki manyetik bant güvenlik kodunu içermez. Dolayısıyla mağaza ile yüz yüze yaptığın ve pos cihazından kartını okutmak suretiyle yapılan alışverişlerde genellikle kullanılmaz. Telefon ya da internet ile yaptığınız kredi kartı işlemlerinde ise çoğunlukla güvenlik kodu sorulmaktadır.

Sanal kartlarda, bankadan bankaya değişen bir uygulama görülmektedir. Bazı bankalar sanal kartını kullanabilmen için üzerinde CVV2 numarası bulunan fiziksel bir kart da teslim etmektedir. Diğer bankalar ise internet şubelerinden veya telefon bankacılığı ile bu bilgiye erişmeni sağlamaktadır.

10) IBAN nedir?

Avrupa Birliği düzenlemeleri çerçevesinde, ülkeler arasında gerçekleştirlern para transferlerinin hızı ile kalitesini artırmak ve maliyetlerini düşürmek amacıyla International Bank Account Number (IBAN) adı verilen uluslararası banka hesap numarası standardı geliştirilmiştir. IBAN, bugün 33 Avrupa ülkesinde kullanılmaktadır.

IBAN sayesinde transfer edilen para daha hızlı ve hatasız bir biçimde göndericinin hesabından alıcının hesabına geçer. Böylece işlemlerde oluşan hatalardan kaynaklanan bekleme süreleri ve ek maliyetler ortadan kalkmaktadır.

TÜRKİYE’DE IBAN Kullanımı Zorunludur!

10 Ekim 2008 tarih ve 27020 sayılı Resmi Gazete’de yayınlanan, 2008/6 Sayılı Uluslararası Banka Hesap Numarası Hakkında, T.C. Merkez Bankası Tebliği gereği, 01 Ocak 2010 tarihinden itibaren para transferi işlemlerinde, göndericinin ve alıcının IBAN’ının kullanılması zorunludur. Konuya ilişkin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Tebliği 10.10.2008 tarih, 27020 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanmıştır.

11) istermisin.com’da kapıda ödeme seçeneği var mı?

istermisin.com’da kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

12) Kartımdan isteğim dışında tahsilat yapılabilir mi?

istermisin.com’da alışveriş yaparken kulandığın karta ait bilgiler, istermisin.com’da saklanmamaktadır. Bu nedenle kartın bilgin dışında kullanılamaz.

13) Kredi kartı ile ödeme yaptıktan sonra kaç ay taksitlendireceğimi değiştirebilir miyim?

Kredi kartıyla ödeme yaptıktan sonra, taksitlendirme seçeneği değiştirilemez. Eğer taksit sayısını değiştirmek istiyorsan siparişi iptal edip ürünü tekrar alman gerekmektedir.

14) Kredi kartı ile taksitli alışveriş yapabilir miyim?

Ödemenin birinci adımında, kredi kartını seçip ödeme seçeneklerini görebilir; taksit tablosu için ise “Taksit Seçenekleri” linkini tıklayıp detaylarını öğrenebilirsin. Sonraki adımda, kaç taksitle ödeme yapmak istediğini seçebilirsin.

15) Kredi kartı limitim yeterli ama taksitli ödeme yapamıyorum, neden?

Taksitli yapılan alışverişlerde, işlemin banka tarafından onaylanabilmesi için, kredi kartı limitinin tahsil edilecek "toplam taksitli tutar" kadar olması gerekmektedir.

16) Neden T.C Kimlik No talep ediliyor?

T.C kimlik numaranı, işlem güvenliğinizin sağlanması ve ilgili mevzuat gereği fatura üzerinde yer alması gerektiği için bir defaya mahsus olmak üzere talep ediyoruz. Bu bilgi, sadece mevzuatça zorunlu görülen hallerde kullanılacak olup 3. kişilerin erişimine kapalı olarak güvenli bir ortamda saklanacaktır.

17) Ödemeyi EFT/Havale yolu ile yapabilir miyim?

istermisin.com’da havale ile ödeme seçeneği bulunmamaktadır. Kredi kartı, banka kartı ile alışveriş yapabilirsin. Ödeme yap butonu ile onay verdiğinde, ödeme tutarı kartından tahsil edilmektedir.

18) Sanal Kart nedir?

Sanal Kredi Kartı; vadesiz hesabına ya da kredi kartına bağlı tanımlanan, limitini senin belirlediğin, internette alışveriş yaparken kullanabileceğin bir kredi kartıdır. Sanal kredi kartı ile internetten güvenli bir şekilde ve kolayca alışveriş yapabilirsin.

19) Sanal kredi kartı ile ödeme yapabilir miyim?

istermisin.com’da ödemeni, vadesiz hesabına ya da kredi kartına tanımlanan Sanal Kredi Kartı ile yapabilirsin.

20) Teslimat sırasında elden ödeme yapabilir miyim?

istermisin.com’da ödemeni banka (ATM) kartı, kredi kartı ve sanal kart ile yapabilirsin. Ödeme Koruma Sistemi gereği kapıda ödeme seçeneği bulunmamaktadır.

21) Ürün farklı fiyatlarla yeniden satışa sunulursa ne yapmalıyım?

Müşterilerle mağazaları buluşturan istermisin.com, ürün alım satımı yapmamaktadır. Satın aldığın ürünlerin fiyatları, istermisin.com tarafından değil; üye mağazalar tarafından belirlenmektedir. Ürün fiyatlarındaki değişiklikler, mağazaların ücretlendirme politikası ve kampanya dönemleri ile ilgilidir. Bu nedenle aynı markaya ait, ancak farklı tarihlerde satışa sunulan ürünlerde fiyat farklılıkları olabilmektedir.


 
 
Bizi Takip Edin

Facebook  Twitter  Google Plus  Pinterest

Mobil Uygulamalar

Apple  Android
  Kategoriler

Giyim & Ayakkabı
Elektronik
Ev & Yaşam
Anne & Bebek
Kozmetik & Kişisel Bakım
Mücevher & Saat
Spor & Outdoor
Kitap, Müzik, Film, Oyun
Otomotiv & Motosiklet
Sözleşmeler

Kullanım Koşulları
Üyelik Sözleşmesi
Mağaza Sözleşmesi
Gizlilik ve Güvenlik
Mesafeli Satış Sözleşmesi
Popüler Aramalar

Cep Telefonu, Bilgisayar, Ankastre, iPhone, Gözlük, MacBook, Mutfak Robotu, Su Sebili, Çanta, Ses Sistemi, Parfüm, Ayakkabı, Akülü Araba, Saat, Tablet, Samsung Galaxy, Fotoğraf Makinesi, Ruj, LED TV, Bebek Arabası,
  Yardım

Üyelik
Güvenli Ödeme Sistemi
Ödeme Seçenekleri
Ödeme
Satın Alma Öncesi
Satın Alma Sonrası
Avantajlar, Kampanyalar
Kargo, Teslimat
Yasaklı Ürünler
Kurumsal

Hakkımızda
Reklam
Destek Merkezi
İletişim
 
 
 
istermisin.com'da yer alan mağazaların oluşturduğu tüm içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan firmaya aittir. Bu içeriğin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından istermisin.com hiçbir şekilde sorumlu değildir. Tüm sorular için ürün sahibi firma ile irtibata geçilmesi gerekmektedir. Sitemizin tüm ziyaretçileri ve üyeleri Üyelik Sözleşmesi ile Kullanım Koşulları'nı okumuş ve kabul etmiş sayılırlar.

 
       Copyright © 2018 istermisin.com | Tüm Hakları Saklıdır.